logo

Шафи оперативного струму ШОС-1М, ШОС-220, ШУОС

Шафи оперативного струму ШОС призначені для живлення пристроїв релейних та мікропроцесорних захистів, систем телемеханіки та автоматики.

Вони застосовуються на високовольтних підстанціях і распредустройсвах для організації постійного оперативного струму, на об’єктах автоматики, телемеханіки та зв’язку для забезпечення безперебійності електроживлення.

ШОС1м можуть застосовуватись замість ШУОС, ШПКЕ, БПН, ЩПС та інших пристроїв постійного струму.

Найменування шаф ШОС в залежності від виробника можуть бути:

  • ШОС1м-220-12-17
  • SOT, SOT 01
  • ШОС-220
  • ШПКЕ та ін

Переваги:
При розробці системи було закладено принципи забезпечення максимальної надійності та зручності експлуатації.

  1. У ШОС (ШОС01, ШОС1м-220) застосовуються зарядні пристрої, виконані у вигляді 19” модулів, наприклад RU2-1Х220VAC230VDC/10A-УХЛ4, що істотно спрощує ремонт та обслуговування системи. Для ремонту або обслуговування оператор самостійно та швидко може вилучити блок та встановити туди інший, не перериваючи електропостачання споживачів. Ця перевага особливо відчутна в порівнянні з тиристорними ЗУ (ВАЗП, Тиросот і т.д.) оскільки для їх ремонту необхідно транспортувати в ремонтну лабораторію цілу шафу, що випрямляє, а споживач в цей час залишається без електроживлення.
  2. Згідно з міжнародними та радянськими вимогами надійності в шкафах застосовуються два (чотири) зарядні пристрої для резервування. Кожен із зарядних пристроїв можна запитувати від різних джерел електроенергії (різних трансформаторів власних потреб). При відключенні одного із ЗУ всі функції можуть виконувати інші. Наявність резервних випрямно-зарядних пристроїв робить систему на кілька порядків надійнішою ніж системи без резервних випрямлячів.
  3. Вся система електроживлення виконана в одній металевій шафі шириною 600 мм.(до 100Ач), що дозволяє суттєво економити місце. У нижній половині шафи знаходиться акумуляторна батарея. Два випрямно-зарядні модулі і розподільні панелі розташовуються у верхній половині шафи. На дверях ШОТ01 розташовані індикатори та вимірювальні прилади.
  4. У шафах оперативного струму застосовуються герметизовані акумуляторні батареї, що не обслуговуються, ємністю від 33Ач до 200Ач. Акумуляторні батареї, що застосовуються, надійно забезпечують електроенергією споживачів з великими поштовховими (імпульсними) струмами, таких як приводи високовольтних вимикачів (масляних і т.д.), електродвигуни та ін.

У системах оперативного струму застосовуються акумулятори виробництва провідних світових концернів:

  • EXIDE Technologies  SONNENSCHEIN герметизовані за технологією AGM VRLA (Tudor, Marathon, Sprinter), GEL (гельні, гелеві) А400(А412, А406), A500(A512), A600(А612) zS, GroE, OGIМ).
  • Також за спеціальним замовленням можуть застосовуватись FIAMM, LEOCH, CSB, SSB, YUASA, VENTURA та ін.

Шафа оперативного струму ШОС01, ШОС220, ШОС1м

Опитувальні листи ШОТ

Файли для завантаження